سوگند به قلم وآنچه مینویسند..(قلم،آیه بک)

امروزهفدهم مرداد ماه سال یکهزارو چهارصد، بیست و سه سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ، به همراه هشت تن از هموطنانمان که از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان بودند به دست گروهک تروریستی طالبان به شهادت رسیدند.
محمود کسی بود که مردم مظلوم افغانستان را همچون خانواده خود دوست داشت.باآنها بر سر یک سفره مینشست و ازدرد و مشکلات ایشان رنج میبرد.
او در سرمای زمستان لباسهای گرم خود را به ایشان میبخشید. محمود معنای واقعی انسان بودن را فهمیده بود بطوریکه همسرش راجع به او میگوید:«بهترین واژه ای که در مورد ایشان میتوانم بگویم این است که شهید صارمی ، یک دوست خوب برای من بود .او واقعا یک مدیر بود و در تمام مراحل زندگی ، با برنامه ریزی عمل میکرد».
محمود صارمی کسی بود که پدرش درباره او گفته است:«شهید صارمی در دوران عمر کوتاه پربار خود سختی های فراوانی کشید.خانواده صارمی از او تنها بعنوان یک دوست یاد نمیکند،بلکه او را انسانی قوی معرفی میکند که درهمه زمینه ها استعداد داشت و یکی از افتخارات مردم بروجرد بود».
صارمی در بیست و سه سال پیش بعد از سالها تلاش برای خدمت به میهنش به آسمان ،به منزلگاه عشق عروج کرد.
امروز روز خبرنگار است، روز تمام کسانی که تمام ابعاد درد را سنجیده و راه را برگزیدند، امروز روز تمام کسانی است که باجان و دل متحمل شدند تمام زخم زبان ها ،تهدیدها و بی احترامی های ریز و درشت را.
هفدهم مرداد روز کسانی است که ترس در لغت نامه هایشان جایگاهی ندارد .کسانی که بی پروا برای نمایش حق و حقیقت آسودگی خیال را از خویش سلب کرده اند .
اگر بخواهم خبرنگاری را در کوتاه ترین جملات توصیف کنم باید بگویم خبرنگاری تلفیقی است از استعداد،نبوغ،تلاش و صداقتی بی بدل که هرکسی شایستگی دارا بودنش را ندارد .
اما چیزی که ما میبینیم و با آن مواجه هستیم تنها پوششی است اتو کشیده که در تصورمان جای داده ایم غافل از رنج ها و جراحت هایی که خبرنگار برای هر ماموریتی متحمل میشود.
از دوری خانواده در لحظات حساس گرفته تا نچشیدن کوچکترین لذتهای زندگی.
اگر بنا باشد این حرفه را برایتان مجسم کنم تنها به بک عبارت اکتفا میکنم به لذتهای ناتمام به دلهره های بازتاب به مادری برای صداقت.خبرنگاران،این قشر به ظاهر سرخوش و درواقع مظلوم کسانی هستند که بیش از حد در حقشان اجحاف نموده ایم.
احترام حکم میکند که همین لحظه از راه دور بر دستانشان بوسه سپاس نشانده و زین پس آنگونه که شایسته فرهنگ ایرانی است قدردان کوشش های جانانه شان باشیم.

لعیا سعیدی پویا
موارد مرتبط - اجتماعی
آخرین اخبار - اجتماعی
هفده مرداد ،روز خبرنگار

اجتماعییکشنبه, 17 مرداد

هفده مرداد ،روز خبرنگار

سوگند به قلم وآنچه مینویسند..(قلم،آیه بک) امروزهفدهم مرداد ماه سال یکهزارو چهارصد، بیست و سه سال پیش در چنین روزی محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ، به همراه هشت تن از هموطنانمان که از اعضای
دانشگاه کارخانه انسان سازی یا بنگاهی برای استعداد سوزی

اجتماعیچهارشنبه, 13 مرداد

دانشگاه کارخانه انسان سازی یا بنگاهی برای استعداد سوزی

قرار بود دانشگاه محلی باشد برای تعلیم و تربیت فرزندان ایران، تا جوانان این آب و خاک رشد و تعالی این سرزمین را منجر شوند؛ اما آنچه امروز شاهد آنیم ترکیبی ست از بنگاهی ثروت سوز و استعداد سوز . هرساله با
امید بذر هویت ماست

اجتماعیچهارشنبه, 13 مرداد

امید بذر هویت ماست

عمود بیرق زندگی هر فرد چه در بعدشخصی وچه در بعد اجتماعی یقینا امید است امید اخرین چیزیست که میمیرد و اگر همه چیز باشد و امید نباشد هیچ فعلی به سرمنزل مقصود نرسیده و برعکس در اوج تنگناهای موجود این تنها
در کنار هم و برای هم

اجتماعیچهارشنبه, 13 مرداد

در کنار هم و برای هم

در تمامی دوران ها، همواره میل افراد به قرار گیری در دسته ای خاص و یا در جبهه ای خاص رو به افزایش بوده است.به گونه ای که انسان ها گمان میکنند برای شنیده شدن، الزاما باید خود را در گروه و دسته ای بخصوص قرار
جامعه معلولین و لزوم توجه بیشتر به مناسب سازی در شهرها و روستاها

اجتماعیسه شنبه, 12 مرداد

جامعه معلولین و لزوم توجه بیشتر به مناسب سازی در شهرها و روستاها

در ابتدای مطلب ارايه شده سعی خواهد شد تعاریفی از فرد معلول و مناسب سازی آورده شود تا خوانندگان مقاله بهتر و بیشتر با این مفاهیم آشنا شوند. 1-فرد معلول یا کم توان به کسی گفته می شود که بر اثر ضایعه جسمی،